lut
1
2012

Visual Studio : Nie znajdywanie typu z zewnętrznie podpiętego projektu

Ostatnio spędziłem pół dnia próbując rozczaić dziwny problem jaki napotkałem przy próbie zbuildowania solution. Kompilator twierdził, że dany typ nie istnieje w podanym namespace natomiast IntelliSence w Visual Studio był innego zdania :) Przypadek był taki, że korzystałem z zewnętrznego projektu podpiętego do solucji, w którym potrzebowałem dodać nowy typ a następnie korzystać z niego zarówno w podpiętym projekcie jak i oryginalnym. W projekcie podpiętym (dajmy na to B) z nowym typem nie było żadnych problemów, natomiast w projekcie A (który miał referencje do B) leciał ów dziwny i niewytłumaczalny błąd przy buildzie. Oczywiście próbowałem tradycyjnie dawać Rebuild/Clean, zmieniać typ kompilacji z Debug na Release, usuwać wszystko z bin-a: nic nie pomagało. Stworzyłem nawet nowy solution do którego podpiąłem projekt B i mogłem bez problemów korzystać z nowego typu... 

Rozwiązanie jak to zwykle w tego typ sprawach bywa było dość banalne: należało w projekcie A wywalić referencje do B a następnie dodać je ponownie Laughing. Po tym prostym zabiegu zaczęło "grać i buczeć".

Komentarze (1) -

macper

Takie zachowanie może być również spowodowane różną konfiguracją w obu projektach (np. jeden korzysta z .NET Framework 3.5 a drugi z 4.0)